ניתוח אף

בניתוח אף המנתח מעצב את שלד האף כדי ליצור לו מראה חדש שישתלב בטבעיות עם שאר חלקי הפנים. במהלך הניתוח יכול הרופא להקטין אף גדול, ליישר אף עקום, לקצר אף ארוך, לעדן אף שצורתו גסה, לשנות את הזווית בין האף והשפה העליונה, או אולי להקטין נחיריים גדולים ורחבים. 
לעיתים האף עקום מלידה, ולעיתים האף עקום מחבלה. לעיתים מבנה מחיצת הסחוס שבאף גורם להפרעות נשימה. בניתוח אפשר לתקן מומים מלידה ופגיעות באף, ולעזור בהקלה על בעיות נשימה. האף מגיע כמעט למלוא התפתחותו בגיל 16, ואז אפשר לנתח. 


ניתוח האף נמשך כשעה. לאחר הניתוח שוהה המנותח בחדר התאוששות תחת השגחה במשך כמה שעות. לאחר מכן המנותח נח עוד ימים ספורים בביתו. החזרה לשגרה, לרבות פעילות גופנית, נעשית לאחר שבועות אחדים. 
ניתוח אף מבצעים בהרדמה מקומית או כללית. הבחירה בהרדמה כללית או מקומית נתונה לשיקול דעת המנתח בהתאם לנתוני המנותח. בתום הניתוח חובשים את האף בגבס אותו מסיר המנתח לאחר שבוע  ימים.לכל אחד יש אף מיוחד! המנתח צריך לבדוק את האף כדי להסביר למנותח מה בדיוק יתוקן באף שלו - לקצר? להקטין נחיריים? להרים את האף? יש לבחון את מבנה העצמות, את עובי העור, את הסחוס, את צורת הפנים - כל אלו גורמים שמשפיעים על תוצאת הניתוח ולכן יש לדון בהם במהלך תכנון הניתוח. 

מהם הסיכונים בניתוח אף? 
כבכל ניתוח, גם ניתוח אף מעמיד את המנותח בפני אי ודאות מסוימת, ובפני סיכונים כלליים, כמו זיהום, דימום, או תגובה לא צפויה להרדמה. היערכות מוקדמת והיענות המנותח להוראות הרופא מקטינה את הסכנה ואת אי-הוודאות. קורה שדרוש תיקון לאחר הניתוח, בשל עיוות מזערי, למשל. מבצעים את התיקון לפחות חצי שנה לאחר הניתוח.

מרפאת שר"פ פלוס

קניון סינימול, שד ההסתדרות 55, חיפה

טלפון : 04-8362829

נייד : 050-7444399

מייל :drami@barak.net.il

מנתח פלסטי חבר האיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית. רופא בכיר ביחידה לכירורגיה פלסטית - מרכז רפואי בני ציון בחיפה

  • Facebook Social Icon