הגדלת חזה

הגדלת חזה
הגדלת חזה

ניתוח להגדלת החזה הפך להיות אחד הניתוחים הפופולריים ביותר.
הניתוח נועד לנשים שאינן מרוצות מגודל וצורת החזה שלהן.לרוב מדובר בנערות או נשים עם חזה קטן וזקוף או צנוח במידה קלה. הגדלת החזה עם שתלים נועדה בראש ובראשונה לשפר את הדימוי העצמי ואת תחושת הנשיות.

 

הגיל המוקדם ביותר לניתוח הוא זה שבו הגיע החזה הטבעי לגודלו הסופי והנערה עצמה מספיק בוגרת ונבונה כדי להבין את משמעות הניתוח על הסיכונים הכרוכים בו.אין הגבלה רשמית לגיל העליון להגדלת חזה ונשים רבות בעשור החמישי לחייהן עוברות ניתוחים להגדלת החזה.בקבוצת גיל בוגרת זו הניתוח לעיתים קרובות משולב בהרמת החזה ועיצובו מחדש ולא רק בתוספת נפח ע"י שתלים.


הגדלת השדיים נעשית ע"י החדרת שתל המורכב תמיד ממעטפת סיליקון גמישה ותוכן משתנה (כפי שיפורט בהמשך) באזור החזה. החדרת השתלים מחייבת ביצוע חתך בעור באורך מס' סנטימטרים.המקום המקובל לחתך הוא בגבול התחתון של העטרה בצורת חצי סהר או חתך ישר מעט מעל הקפל שבתחתית השד. ניתן גם לבצע את החתך בבית השחי. עליך לדעת כי באזור החתך נוצרת צלקת שאינה נעלמת אך מטשטשת עם הזמן. 
מיקום החתך יקבע בד"כ ע"י המנתח לפי ניסיונו ושיקולים מקצועיים שונים .את השתלים נהוג להחדיר אל מתחת לשד המיועד להגדלה, או עמוק יותר,מתחת לשרירהחזה הגדול.

למיקום השונה יכולה להיות השפעה על תוצאת הניתוח והוא נקבע ע"י המנתח בהתאם למבנה השד והחזה, סוג השתל, ניסיונו ושיקולים מקצועיים שונים. הניתוח נמשך באופן רגיל עד שעה. משך האשפוז עד 24 שעות למעט מצבים מיוחדים בלתי צפויים.

הניתוח יבוצע תמיד בהרדמה כללית.

 

סוג השתלים

השתלים המשמשים להגדלת שדיים עשויים כולם ממעטפת סיליקון גמישה.השתלים הנפוצים כיום מכילים ג'ל סיליקון. אורך חיי השתלים אינו בלתי מוגבל. אמנם נשים רבות עברו הגדלת שדיים לפני 20 שנה ויותר והן עדיין נושאות את אותם שתלים אך היצרנים אינם ערבים לכך שאורך חיי השתלים אינו מוגבל. במשך הזמן עלולים להיווצר פגמים בשתל שיחייבו את החלפתו.עליך לדעת כי תתכן דליפה איטית ,מיקרוסקופית לעיתים, של תוכן השתל אל סביבתו. ג'ל הסיליקון הדולף מתוך השתל יישאר במרבית השתלים המודרניים בקרבת אזור הדליפה. זיהוי דליפה משתל מחייב החלפה מיידית.