הרמת חזה

הרמת חזה
הרמת חזה
הרמת חזה
הרמת חזה

הרמת חזה נועדה בראש ובראשונה להסיר עודפי עור לעצב חזה זקוף יותר.

לעיתים קרובות הניתוח משולב בפעולה נוספת כמו הגדלה או הקטנה של החזה. 
הרמת חזה היא ניתוח שבו מסירים מהחזה הצנוח עודפי עור ומעצבים אותו מחדש תוך שמירה על גודלו כמעט ללא שינוי.מידת הצניחה של החזה נקבעת על פי מיקום הפטמה ורקמת השד ביחס לקפל שבתחתית השד.

 

קיימת חלוקה מקובלת של דרגת הצניחה ממצב התחלתי מינימאלי ועד לדרגה המרבית 
קיימות שיטות ניתוחיות רבות להרמת ועיצוב החזה וגרסאות חדשות או מחודשות שלהן מתפרסמות בספרות המקצועית כמעט בכל שבוע.הכללים העיקריים בכל השיטות דומים ועוסקים בקביעת גובה הפטמה המתוכנן וכמות העור שיש להסיר.

 

 

ניתוחים משולבים
ניתוח להרמת חזה משולב לעיתים קרובות בהגדלת או הקטנת חזה. חזה גדול יהיה כמעט תמיד נפול . הרמת חזה כבד ללא הקטנת נפח ומשקל תסתיים לרוב בנפילה מוקדמת ולכן כאשר מדובר בחזה גדול הרמה והקטנה הולכות יד ביד.


חזה קטן-בינוני נפול יכול להיות גם מאוד מדולדל בנפח , כמו למשל לאחר הריונות או הרזיה קיצונית.במקרה זה הרמה ועיצוב מחדש אכן ישפרו את מראה החזה אבל הוא עלול להראות קטן מדי .במקרים אלה אפשר לשקול הגדלה של החזה עם שתלי סיליקון יחד עם ביצוע ההרמה.זהו למעשה ניתוח מקובל מאוד לשיפור מראה החזה אצל אמהות צעירות לאחר סיום ההריונות. לעולם אל תתפתי לתקן חזה צנוח על ידי הגדלה בלבד. התוצאה כעבור זמן תהיה חזה גדול ונפול . אם נדרשת גם הרמה, חשוב להציג לך זאת כפתרון הנכון והרצוי.

 

 

הרדמה ואשפוז
ניתוח להרמת החזה נעשה בהרדמה כללית.משך הניתוח נקבע בהתאם להקפו - ניתוח מינימלי ימשך כשעה ולאחר מספר שעות השגחה תשוחררי לביתך.ניתוח מתקדם ומורכב יותר ימשך עד שלוש שעות ובסיומו תשהי יום אחד באשפוז להשגח. סיכונים וסבוכים אפשריים לכל ניתוח מספר סיכונים וסיבוכים אפשריים אותם יש להביא בחשבון:

1.דימום 
2.דלקת או זיהום
3.ריפוי לא תקין של החתכים
4.ירידה בתחושה
5.סיכונים הקשורים בשתלים מה בעתיד? 
הרמת חזה איננה נשארת לנצח הרקמות אינן נעשות גמישות או צעירות יותר

לאחר הניתוח וגורמים שונים כמו שינויי משקל , אורח חיים ועוד, ימשיכו להשפיע.

יתכן שבעתיד תרגישי צורך בניתוח חוזר

לפני-אחרי-הרמה.jpg