ניתוח שאיבת שומן

שאיבת שומן הינה פעולה אשר יכולה לפסל את הגוף על ידי הסרת שומן לא רצוי ועודף מאזורים מסוימים אשר כוללים את הבטן, מותניים, ישבנים, ירכיים, ברכיים, סנטר וצוואר. 
 

צריך לזכור כי אף שיטה לשאיבת שומן אינה תחליף לדיאטה ותרגילי התעמלות. שאיבת השומן יכולה להסיר שומן מאזורים עקשנים שאינם ניתנים להסרה בשיטות הרגילות להרזיה. באם אתם שוקלים לבצע שאיבת שומן, סקירה זו תוכל לתת לכם בסיס להבנת הפעולה, מתי זו תוכל לעזור, כיצד היא מבוצעת ואיך תראו ותרגישו לאחר הניתוח. סקירה זו לא תיתן מענה לכל השאלות, מאחר ורבות מהן תלויות בנתונים של כל חולה או מטופל באופן מיוחד ופרטני.
 

הגיל אינו מהווה בעיה או שיקול, אך ככל שהגיל עולה האלסטיות של העור יורדת ולכן התוצאות יהיו פחות טובות משל צעיר בעל עור אלסטי. הסיכון בשאיבת שומן הוא גדול יותר למטופלים עם מחלות רקע כמו סכרת, מחלת לב, ריאה, בעיות בכלי הדם או שהניתוח מוגדר לאזור שנותח בעבר. מעבר לכך יש סיכון מוגבר בשאיבות שומן גדולות, כאשר הכמות הנשאבת עולה על 5 ליטרים. 

ההכנה לניתוח 
רצוי להפסיק לעשן כשבועיים לפני ואחרי הניתוח, על מנת לצמצם את שעור הסיבוכים. יש להפסיק טיפול בתרופות מדללות דם כגון אספירין או קומדין. בכל מקרה של מחלות חום, זיהום מכל סוג ובמיוחד זיהום עורי, הניתוח צריך להדחות. 
יתכן וזמן מה לפני הניתוח הרופא ימליץ על תרומת דם עצמית למקרה והוא חושב שיזדקק לה. ההרדמה יכולה להיות מקומית או כללית, וזאת בהתאם למצבכם הכללי, בהתאם לגודל הניתוח אותו יש לבצע ותוך החלטה משותפת של הרופא והחולה.משך זמן הניתוח משתנה בהתאם לגודל הניתוח, השיטה בה משתמשים וסוג ההרדמה. 

סיבוכים: 
לכל ניתוח קיימים סיכונים וסיבוכים אפשריים. 
שאיבת שומן בד"כ הנה ניתוח בטוח, הניתוח מתקיים בחדר ניתוח מורשה והמנתח הוא בעל הכישורים המתאימים. הסיבוכים האפשריים הינם זיהום, בעיות או עיכוב בריפוי, הצטברות של נוזלים (סרומה), יצירת צלקות, חוסר סדירות בעור ושינויי צבע בעור. הצלקות בדרך כלל קטנות ונחבאות מהרואה, אך בעיות במראה לאחר שאיבה אינן נדירות והן : מראה לא סדיר של העור, אסימטריה ואף "שקיות", בעיקר במבוגרים אשר עורם אינו אלסטי ואינו מתכווץ. יכולים להיווצר חוסר תחושה או ירידה בתחושה כמו גם שינוי בגוון העור. לפעמים נדרש ניתוח נוסף לתיקון האי סדירויות או עודפי העור שנוצרים מהניתוח הראשון. 

 

כבר מספר שבועות לאחר הניתוח תבחינו בשינוי משמעותי בקווי הגוף, אך השינוי יבוא לביטוי מלא רק לאחר כ- 6 שבועות, לאחר שרוב הנפיחות תיעלם. 
לאחר כשלושה חודשים רוב הנפיחות תחלוף והתוצאה הסופית תיראה. 
בעזרת התעמלות ותרגילים נכונים ובעזרת דיאטה וצורת אכילה נכונה, תוכלו לשמר את תוצאות הניתוח למשך זמן.